PROBLEM ZROZUMIENIA

„Problem zrozumienia między narodami — czytamy w podsumowa­niu — jest problemem stosunków międzykulturalnych. Relacje właśnie w tej, a nie w innej dziedzinie zrodzą w przyszłości nową społeczność międzynarodową o wyższej jakości” — prognozują autorzy omawianego manifestu. „Będzie to społeczność wzajemnie się rozumiejąca i szanująca. Jej charakter kształtować winien nowy humanizm, którego uniwersalizm będzie się manifestował w uznaniu wspólnych wartości tkwiących w róż­norodności kultur. (…) Tworzenie duchowej jedności świata jest możliwe dzięki kulturze, która warunkuje powodzenie podejmowanych na tej bazie działań politycznych. Ten nowy humanizm w funkcji międzynarodowej
jest ważnym elementem ciągłości rodzaju ludzkiego, umożliwia wypraco­wywanie nowych wartości w służbie pozytywnego współżycia narodów”.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących edukacji. Na moim blogu zamieszczam artykuły z rożnych dziedzin wiedzy, różne ciekawostki i rzeczy które mnie zainteresowały. Jeśli podoba Ci się formuła mojego bloga to zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: