OGÓLNA OCENA WARTOŚCI UŻYTKOWEJ JADALNYCH OWOCÓW LEŚNYCH

Z reguły owoce leśne są słusznie uważane za pokarm zdrowy, nierzadko za lek stosowany w wielu chorobach, szczególnie skuteczny przy schorzeniach spowodowanych przez hipowitaminozy, przy niedokrwistości, przy licznych chorobach zakaźnych, w stanach ozdrowieńczych, dla kobiet — w okresach ciąży i karmienia, a także jako ważny składnik i urozmaicenie wielu diet leczniczych i zapobiegawczych. Stanowią one uzupełniające pożywienie, odpowiednie dla zdrowych i chorych, dla dzieci i dorosłych, a jednocześnie— ulubiony i popularny przysmak.
Ogólnie można je określić: apetyczne, pachnące, kolorowe, smaczne, odżywcze, zdrowotne i lecznicze. Słusznie więc jagody leśne są wysoko cenione, zarówno jako owoc deserowy, jak i surowiec dla przetwórstwa przemysłowego i domowego. Jak powiedziano, łączna zawartość użytecznych dla organizmu składników w owocach leśnych wynosi zwykle ok. 10%, rzadziej kilkanaście lub dwadzieścia kilka procent.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących edukacji. Na moim blogu zamieszczam artykuły z rożnych dziedzin wiedzy, różne ciekawostki i rzeczy które mnie zainteresowały. Jeśli podoba Ci się formuła mojego bloga to zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: