Co robić aby chronić rośliny uprawne przed szkodnikami i chorobami ?

Aby chronić rośliny uprawne przed szkodnikami i chorobami, stosuje się coraz więcej chemicznych środków owadobójczych, grzybobójczych i chwastobójczych. Już rzucono w środowisko człowieka ok. miliarda funtów DDT, a co roku dodaje się jeszcze ok. 100 min funtów. Wbrew początkowym poglądom środek ten okazał się szkodliwy dla roślin i zwierząt, tak że np. w Szwecji całkowicie zakazano jego używania.
Skażeniu ulegają: gleba, powietrze i woda, a więc wszystkie elementy środowiska, z których roślina czerpie pokarmy. Niektóre z chemikaliów gromadzą się w tkankach roślin, skąd przedostają się do ciała zwierząt roślinożernych. Niezależnie od tego zwierzęta hodowlane otrzymują antybiotyki bądź jako leki, bądź jako środki przyspieszające przyrost ciężaru ciała.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących edukacji. Na moim blogu zamieszczam artykuły z rożnych dziedzin wiedzy, różne ciekawostki i rzeczy które mnie zainteresowały. Jeśli podoba Ci się formuła mojego bloga to zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: